Informacje

Chcę wypożyczyć sprzęt na budowę. Jak wygląda procedura w waszej firmie?

W zależności od rodzaju sprzętu, jaki chcesz wypożyczyć należy się skontaktować z odpowiednim działem. W zakładce Kontakt znajdziesz bezpośredni kontakt z każdym naszym doradcą. Naszemu przedstawicielowi przed sporządzeniem oferty przydadzą się takie informacje jak: zakres prac, czas wynajmu sprzętu, ilość, rysunek budowlany. Po akceptacji przez klienta warunków dzierżawy, sporządzana jest umowa. Dzierżawca po spełnieniu formalności zobowiązuje się również do wpłacenia kaucji – jej wartość ustalana jest indywidualnie w zależności od ilości sprzętu. Jeżeli nie dysponujesz własnym transportem nasza firma wyceni i zorganizuje dla Ciebie dostarczenie sprzętu na budowę. Wcześniej wymagany jest bezpośredni kontakt z naszym magazynem w celu rezerwacji terminu załadunku.

Wypożyczyłem sprzęt ale mam zastrzeżenia co do ilości/jakości wydanego materiału

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby sprzęt składowany na magazynie był wysokiej jakości i pozbawiony wszelkich wad. Kontrola naszego sprzętu odbywa się regularnie podczas każdego wydania i przyjęcia z budowy. Jeżeli jednak zauważysz, że otrzymany sprzęt nie spełnia standardów i jest np. brudny, niekompletny, uszkodzony poinformuj nas o tym w ciągu dwóch dni, a na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie problemu. W celu rozpatrzenia zgłoszenia nie zapomnij dołączyć zdjęć reklamowanego sprzętu.

Czy należy specjalnie przygotować deskowanie przed betonowaniem?

Każdy element, który jest odpowiednio zabezpieczony i przygotowany do pracy będzie dłużej służyć na budowie. Korzystając z naszych długoletnich doświadczeń chcemy przekazać najważniejsze informacje w tej dziedzinie. Płyty szalunkowe oraz sklejki należy zabezpieczyć przed użyciem płynem antyadhezyjnym, który posiada odpowiednie parametry i nie odbarwia betonu. Rekomendowany płyn pozwala na łatwe rozdeskowanie płyt oraz ułatwia ich późniejsze czyszczenie. Deskowania należy pokryć cienką, równomierną warstwą płynu przy pomocy wałka lub opryskiwacza ciśnieniowego. Jeżeli planowane jest przycięcie sklejki zaleca się, aby krawędzie cięte zabezpieczyć farbą ochronną. Po skończonym betonowaniu deskowanie należy wyczyścić przed następnymi pracami. Do czyszczenia powierzchni sklejki należy użyć szpachelki, a do stali dodatkowo szczotkę drucianą. Elementy deskowania należy przechowywać na równym podłożu, aby uniknąć ich odkształceń oraz zaleca się je zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi.